o Projektu

Neklidná kamera, rychlé střihy, moderní hudba, ankety se slavnými osobnostmi, příběh Markéty, která byla vyslána na misi. Takové jsou televizní pořady pro mladé, EXIT316 a EXIT316 mise, které řeší aktuální témata jako je Láska, Konflikt, Víra, Sex, Odpuštění, Image, Podvod apod. Obě série předkládají trvalé hodnoty vycházející z evangelií.

Co je EXIT 316?

EXIT316 je publicisticko vzdělávací seriál, který byl odvysílán na obrazovkách ČT2. 
Televizní pořad EXIT316 byl od začátku velmi úspěšný. Původní plán bylo 17 dílů, ale Česká televize prodloužila smlouvu a k původnímu počtu přibylo dalších 26 dílů. Cyklus měl nakonec dohromady 43 dílů. 

Součastná doba má zřetelnou tendenci preferovat dominanci jednoho všeobecně přijímaného názoru či vkusu a prakticky dává přednost materiálním hodnotám před hodnotami vztahovými. EXIT316 chce připomenout názory a postoje odlišné.

O čem je EXIT 316?

EXIT316 se zabývá tématy, která mladá generace řeší; otevřeně a pravdivě mapují hodnoty vycházející z tradičních biblických hodnot.Tématy jednotlivých dílů jsou například: Láska, Konflikt, Odpuštění, Podvod, Rozvod, Image, Sex atd. Diváky v každém dílu doprovází dvojice andělů, Kryštof (Aleš Juchelka) a Tína (Johanka Veselá), kteří prožívají na Zemi různá dobrodružství a na základě toho podávají zprávy do nebeského televizního zpravodajství.

Název EXIT316 připomíná sjezdy, exity, jako příležitost k odbočení z hlavního proudu. Odkazuje na 16. verš ze třetí kapitoly Janova evangelia, který mluví o Boží lásce.

EXIT 316 MISE - druhá série

EXIT316 MISE je volné pokračování publicisticko-vzdělávacího pořadu EXIT316. Na rozdíl od minulé série v pořadu „EXIT316 MISE“ neplatí - co téma, to samostatný díl; každé téma se v průběhu cyklu objeví třikrát až čtyřikrát. Důvod je jednoduchý – chceme jít hlouběji. Každému životnímu problému (rodina, láska, škola aj.) jsme se snažili poskytnout dostatek prostoru, abychom se na něj mohli podívat z různých úhlů.

Jednotlivé díly otevřeně mapují situaci; mluví o tom, co mladá generace reálně řeší a upozorňují na hodnoty vycházející z biblických evangelií.

Děj je tentokrát zaměřený na příbeh Markéty:

Markéta je sice obyčejná holka, ale okolnosti ji dovedou do velmi dramatické situace, kdy se pokusí spáchat sebevraždu. Právě v tom okamžiku se setká s andělem, Kryštofem, který jí ukáže, že se věci dají řešit i jiným způsobem a hlavně že vše kolem ní má smysl a řád. Stačí jen přemýšlet a hledat.

Markéta dostává druhou šanci, vrací se do normálního života. Setkání s Kryštofem zůstává na čas jejím tajemstvím, nicméně od této chvíle začíná prožívat svůj život jinak. Dostala úkol (misi): hledat smysl věcí kolem sebe a poznávat spolehlivost biblických rad.

Anděl temnot, Desmon, by rád Markétinu misi zhatil a využívá k tomu všemožných prostředků.

Kryštof je však stále Markétě nablízku, aby jí pomohl nebo Desmonovi zkřížil plány. Rozhodnout se ale vždy musí Markéta sama. Do hry je vtaženo mnohem více lidí: Markétini spolužáci, nejlepší kamarádka, přítel, rodiče.

 

 

EXIT316 je ochranná známka Křesťanské akademie mladých.